Poznań

Grunwald to dzielnica Poznania, która oficjalnie istniała do 1990 roku. Razem z Jeżycami, Nowym Miastem, Starym Miastem i Wildą tworzyły Poznań. Obecnie ten podział wykorzystują niektóre urzędy i instytucje państwowe.

Grunwald położony jest w zachodniej części miasta. Na tym obszarze stale pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy budują tu niskie bloki, apartamenty w standardzie premium czy domy jednorodzinne. W tej dzielnicy powstają również nowe biurowce i centra handlowe.

Na Grunwaldzie znajdziemy liczne tereny zielone w postaci parków czy ogródków działkowych. Znajdują się tu również obiekty sportowe, do których należy zaliczyć: halę widowiskowo-sportową Arena oraz Stadion Poznań.

Dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi obszarami Poznania. Do Grunwaldu jeżdżą tramwaje oraz autobusy.

Jakie są osiedla na Grunwaldzie?

Grunwald dzieli się na 12 osiedli: Łazarz, Górczyn, Junikowo, Kopanina, Kotowo, Fabianowo, Raszyn, Rudnicze, Osiedle Kopernika, Osiedle Kwiatowe, Marcelin, Ławica.

Ile osób mieszka na Grunwaldzie?

Według danych z 2019 roku liczba ludności na Grunwaldzie szacowana jest na ponad 120 tys. Z kolei gęstość zaludnienia w dzielnicy wynosi ok. 3270 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Grunwald?

Grunwald to rozległa dzielnica, w której powstaje coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych. Ceny są tu przystępne, dlatego mogą się tu osiedlić młode rodziny, jak również studenci. Seniorzy mieszkający na Grunwaldzie cenią sobie ciszę i spokój.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Grunwaldu?

Komunikacja publiczna na Grunwaldzie jest dobrze rozwinięta. W zależności od miejsca zamieszkania do centrum miasta można dojechać komunikacją miejską w czasie od 10 do 60 minut. Do Grunwaldu kursuje kilka linii tramwajowych oraz autobusowych.

Rynek nieruchomości na Grunwaldzie

Grunwald to dzielnica Poznania, która jest najbardziej rozbudowywana. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, pojedyncze bloki, biurowce, a także centra handlowe. Zabudowa dzielnicy jest zróżnicowana. Wśród nowych inwestycji dominują niskie bloki, ale można również spotkać kompleksy luksusowych apartamentów, domy jednorodzinne oraz wieżowce. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

Budownictwo na Grunwaldzie nastawione jest na potrzeby klienta. Dlatego deweloperzy oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców w postaci: ochrony, monitoringu, pomieszczeń dla rowerów, placów zabaw czy terenów zielonych. Dodatkowo można zakupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym oraz komórkę lokatorską. Mieszkania są wyposażone w balkon, taras lub ogródek.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Grunwaldzie?

Nowe mieszkania na Grunwaldzie powstają w różnych częściach dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Grunwaldzie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Grunwaldzie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Grunwaldzie?

Średnia cena mieszkania na Grunwaldzie szacowana jest na 8 973 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 1%. Przeciętna wartość nieruchomości na Grunwaldzie wynosi 524 042 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Grunwaldzie szacowany jest na 2 468 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 59 mkw.

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

W Poznaniu otwarto Collegium Rubrum UAM [ZDJĘCIA]
W Poznaniu otwarto Collegium Rubrum UAM [ZDJĘCIA]
We wtorek, 7 maja, odbyło się uroczyste otwarcie Collegium Rubrum Wydziału Prawa i Administracji UAM. Historia budynku przy al. Niepodległości, dawnego pruskiego magazynu artyleryjskiego, sięga 1904 roku. Na początku XXI wieku stał się on własnością Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z przeznaczeniem na utworzenie w tym miejscu nowej siedziby Wydziału Prawa i Administracji UAM.
Veolia realizuje wielką i ważną inwestycję w Poznaniu
Veolia realizuje wielką i ważną inwestycję w Poznaniu
Budowa dwóch nowych bloków gazowych przebiega zgodnie z harmonogramem. Stan zaawansowania prac budowlanych przekroczył 89%. Planowane przekazanie nowych bloków do eksploatacji ma nastąpić na przełomie 2024 i 2025 r. W najbliższych miesiącach rozpoczną się prace rozruchowe, przygotowujące do testów weryfikujących zgodność wszystkich parametrów instalacji. Roczna redukcja emisji dzięki inwestycji Veolia Energia Poznań wyniesie 390 tys. ton. Nowe instalacje będą produkowały rocznie 800 GWh energii elektrycznej oraz 3,5 tys. GJ energii cieplnej.
W Poznaniu trwa budowa Mostów Berdychowskich [FILM+ZDJĘCIA]
W Poznaniu trwa budowa Mostów Berdychowskich [FILM+ZDJĘCIA]
Stalowa konstrukcja połączyła brzegi Berdychowa i Ostrowa Tumskiego. W ostatnich dniach kwietnia na plac budowy mostów Berdychowskich przetransportowano kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcji. Nad Kanałem Ulgi trwa łączenie łuku pierwszego z pieszo-rowerowych mostów, a w nurcie Warty widać już elementy tymczasowych podpór drugiej przeprawy.
Poznań przyciąga wielki biznes!
Poznań przyciąga wielki biznes!
Stolica Wielkopolski to od lat jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Polsce. Liczba realizowanych tam projektów deweloperskich rośnie, a miasto pozostaje wiodącym ośrodkiem biznesowym w kraju. W samym centrum tej dynamicznie rozwijającej się metropolii Orange Polska sprzedaje nieruchomość o dużym potencjale inwestycyjnym.
Miliony unijnego dofinansowania na zieleń w Poznaniu
Miliony unijnego dofinansowania na zieleń w Poznaniu
Bardzo dobra informacja dla stolicy Wielkopolski. Miasto Poznań otrzymało blisko 14 milionów złotych unijnego dofinansowania. Pieniądze będą przeznaczone na przywracanie terenów zieleni. Dzięki temu zagospodarowany zostanie m.in. obszar wokół stadionu Szyca. Zyskają też uczniowie i mieszkańcy Rataj.
Miasto dofinansuje renowacje kolejnych poznańskich zabytków
Miasto dofinansuje renowacje kolejnych poznańskich zabytków
Miejscy radni zdecydowali, które obiekty w tym roku otrzymają pieniądze na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych. Wszystkie budynki są wpisane do rejestru zabytków i znajdują się na terenie Poznania, nie są jednak własnością miasta.
Leroy Merlin otworzył pierwszy GIGAmarket w Poznaniu
Leroy Merlin otworzył pierwszy GIGAmarket w Poznaniu
Na mapie Poznania przy ulicy Serbskiej 7 pojawił się 6. sklep Leroy Merlin w aglomeracji poznańskiej, a pierwszy GIGAmarket Leroy Merlin z bogatą ofertą dostępnych od ręki produktów budowlanych, remontowych i dekoracyjnych. Na odwiedzających czeka ponad 38 tysięcy produktów dostępnych od ręki i nowoczesna strefa projektowania. Klienci mogą liczyć na fachową obsługę i doradztwo 175 pracowników sklepu. Z okazji otwarcia nowego poznańskiego marketu przygotowana została specjalna oferta promocyjna.
W Poznaniu powstaje nowy, wielki kompleks szkolno-przedszkolny [FILM+ZDJĘCIA]
W Poznaniu powstaje nowy, wielki kompleks szkolno-przedszkolny [FILM+ZDJĘCIA]
W stolicy Wielkopolski postępuje budowa nowego, wielkiego kompleksu edukacyjnego w rejonie ulic Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego. W budynku przewidziano miejsce na 32 oddziały szkolne oraz 8 przedszkolnych. Widać znaczący postęp prac murarskich.
Firma GSK Poland otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego
Firma GSK Poland otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego
Firma GSK z rąk Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Tym samym spółka dołączyła do elitarnego grona 61 polskich firm prowadzących cenne dla krajowej gospodarki badania lub prace rozwojowe. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza pozycję GSK jako jednego z liderów w sektorze biofarmaceutycznym oraz zaangażowanie firmy w rozwój nowych technologii i innowacji medycznych.
Business Link z nową lokalizacją w Poznaniu!
Business Link z nową lokalizacją w Poznaniu!
Nowy Business Link powstanie w poznańskim kompleksie biurowym Nowy Rynek. Operator powierzchni biurowej premium kontynuuje tym samym ekspansję w biurowcach Skanska. Oddanie lokalizacji do użytku zaplanowano na IV kwartał 2024 r.
REKLAMA